A Ring Podcast egy vállalkozónőket, és a közepes és nagyobb méretű vállalatok felsővezetésében (board
member) levő nőket bemutató online portrésorozat.
A sorozattal a célunk az, hogy működő példákat és
életutakat mutassunk be a női karriert és vállalkozást tervezőknek. Törekszünk rá, hogy erősítsük hitüket
abban, hogy képesek határaikat és lehetőségeiket
átlépni, mind a piaci és vállalati területen, hogy
számukra sincsenek határok, csak lehetőségek.
S1E18 - Nők a Neten
Nem vagy egyedül. Lehetne ez a mottója annak a vállalkozásfejlesztési tréning és segítő sorozatnak, amely egy majdnem véletlen találkozásból jött létre. A Nők a Neten - kezdő, újrakezdő vállalkozóknak egy online (és persze valamennyire offline értelemben vett) segítségnyújtó és fejlesztő sorozat és platform, ahol a kezdő és újrakezdő női vállalkozásoknak segít az ezt létrehozó három női szakember, Dr. Illés Nóra a Harmónia Medicina megálmodója, Harmónia Egészség Mentor, Melinda Utasi Pénzügyi mentor és vállalkozásfejlesztő, vállalkozásindítási tanácsadó, és Nagy Ágnes a Kell egy Honlap! megálmodója, üzletasszony. Az online jelenlét, a vállalkozás gazdasági felépítése és az időgazdálkodás helyes elegének mikéntjéről, a tréning ötletétől a megvalósításig vezető útról, az együttműködésről és még sok minden másról beszélgetünk velük október 4-én hétfőn a Ring Podcastban. Jó hallgatózást kíván a Ring!!!
A Massolit könyvesbolt és tulajdonosa Pecák Judit a szabad vállalkozás és a tervek nélküli siker egyik példája. Bár úgy tűnhet, hogy semmit nem tervez el, hogy a vállalkozása a saját életét éli, azért ha mélyebben belenézünk, láthatjuk, hogy a terv pont a szabadság és a minimális korlátok. Egy szerethető vállalkozást és vállalkozónőt mutatunk be a Ring Podcast első epizódjában.
Párizs, Róma, New York, London... Pár azok közül a divatközpontok közül, amik elsőként beugranak, ha híres és ismert tervezőkre és "divatdiktátorokra" gondolunk. De van egy magyar páros, melynek egyik tagja Szmodics Juli, akik lassanként szeretnék elérni ezt a sikert és távoli terveik között a párizsi divatshow-t is vizionálják. De ennél fontosabb tervük, hogy a már létező és jövőbeni kollekciójuk mindig önmagukat tükrözze. Ezért mi is elmondhatjuk, hogy egy színes, izgalmas személyiséggel és divatkollekcióval ismerkedhetnek meg a Ring Podcast hallgatói ebben a kétrészes epizódban.
Mire is jó a coaching? Hogy lesz egy felső vezetőből "egyéni" vállalkozó? Milyen egyedül belevágni egy vállalkozásba? Milyen egy olyan területen boldogulni, ami már az indulás pillanatában túltelített volt? Mekkora felelősség emberek lelkével, bizalmával és jövőjével foglalkozni? Vad Ági business és life coachcsal keressük ezekre a kérdésekre a válaszokat - és spoiler, meg is találjuk. És végül kiderül, hogy vajon a megértő, befogadó személyisége segíti-e a munkájában.
Álomszerű lenne, ha találnánk egy elfoglaltságot gyermekkorunkban, amit igazán szeretünk csinálni és ahogy telik az idő, egyre jobban beleszeretünk, majd ahogy felnövünk jön egy felismerés, hogy lehetőségünk van nem csak arra, hogy azt megmutassuk a világnak, hanem arra is, hogy ebből éljünk meg. Winkler Silvi zenei manager pont ebben a helyzetben van. Már gyerekként is elköteleződött azzal a zenei műfajjal szemben, amiben most előadókat, együtteseket menedzsel. A podcastban beszélgetünk vele a műfajról, a zeneiparról, a bezártságról és mindennek a vállalkozássá válásáról. A beszélgetés közben megemlítünk néhány előadót és szenét amit nem tudunk beilleszteni a hanganyagba, de összeállítottunk két lejátszási listát, ahol ezeket meg lehet hallgatni. Ezek egyben Silv kedvenc zenéi is, és amin keresztül jobban megismerhetjük Őt is.
shorturl.at/dryCI
shorturl.at/wBEP0
Egy győztes startup csapatot mutatunk be a mostani Ring Podcast adásban. A CoWriters, közösségi író és szerepjáték fejlesztő fiatalok csoportja, és igen, csak hölgyekből áll, és igen technológiai fejlesztéssel is foglalkoznak, például Ők kódolják azt a platformot, amivel megnyerték a Danube Cup nemzetközi, egyetemi startup verseny előző fordulóját. Bár a szerepjáték nem az első terület ami a startup alapítókról eszünkbe jut, de ha figyelmesen meghallgatjuk Asoum, Dóra, Bíbor és Viven történetét, akkor egy olyan vállalkozásra és példára lehetünk, ami megmutatja, hogy hogyan lehet egy szűk üzleti réteg-közösségre - a szerepjátékosok közössége - jó üzleti tervvel, vállalkozást alapítani. A ring podcastban négy okos és fiatal lány üzleti útjának legelső lépéseit ismerhetik meg.
Egyre többet hallunk arról, hogy a klasszikus és a digitális művészet egyre inkább válik az alkotás és az üzlet keverékévé. De vajon milyen út vezet odáig, hogy mind a művészetünk, mind az arra épített üzlet sikeres legyen, milyen állomásokon kell átmennünk addig és mire kell ügyelnünk, vajon alkalmazkodnunk kell-e a piaci igényekhez és vajon tényleg idegesítőek-e a művészeti alkotásokat a kanapéjuk színéhez válogató megrendelők, vásárlók és a legfontosabb, hogyan legyünk hűek a saját művészetünkhöz mindeközben? Ezekről a kérdésekről, valamint az indulásról és a művészet üzleti lehetőségeiről is beszélgetünk Gerendás Paulával a Ring Podcastban.
Nem mindenki szeretne vezető pozícióba kerülni, és nem is mindenkinek való a döntésekkel járó felelősség. Viszont nagyon sokan vágynak ilyen pozícióba. Ehhez persze – néhány kivételtől eltekintve – kitartás és megfelelő szaktudás is kell. Különösen igaz ez, ha nőkről van szó, és még inkább, ha ez egy STEM (technológiai) szakmában történik. Bábel Gabriella, aki december elsejétől a Microsoft Magyarország Kelet-Közép Európai Nagyvállalati Partner Vezetője, nem csupán egy a nagyon kevés hazai, női nagyvállalati felsővezető közül, hanem az első hazai diplomát szerző mérnök-informatikus is. Hogy milyen út vezetett idáig, hogyan tovább, valamint a kezdetekről, a megszakításokról és a lehetőségekről és, hogy mit tanácsol a jövő vezetőnőinek, ezekről is beszélgetünk vele a Ring Podcast adásában.
Vannak vállalkozások, amik nem is tűnnek vállalkozásnak. Valahogy olyan részei az életünknek, amit más kategóriába sorolunk, és ha társítunk is hozzá nehézséget, azt nem a cégszerű működéshez kötjük, hanem valami más szakértelemhez. Ilyen a filmipar is, aminek egyrészt van egy messzemenően pénzügyi értelemben vett profi vállalkozási vonatkozása, gondoljunk csak a nagy blockbusterekre, de van egy olyan szelete is, ahol az emberi erőforrás-igény, az eszközszükséglet követelmény, azonban a pénzügyi forrásokat nagyon nehéz előteremteni. Ilyen a hazai filmipar is, ahol az alkotók gyakran csak koprodukcióban tudnak dolgozni. Így jött létre az ÉDEN című film is, Kocsis Ágnes következő nagyjátékfilmje, amely 2021. május 27-én kerül majd a mozikba. Erről, a filmiparról, a filmes vállalkozásról, a megkülönböztetésről, az elszigetelődésről és még rengeteg dologról beszélgetünk vele a Ring Podcastban.
Sokadjára bizonyosodik be, hogy nincs szükség arra, hogy 18 évesen már tudjuk, hogy mit akarunk csinálni majd 35 évesen. És az sem gond, ha váltogatjuk a területeket, ha tehetjük, kipróbálva magunkat több lehetőségben. És hol máshol lehetne a karrierváltás tapasztalatának nagyobb haszna, mint a munkaerő- és karrier-tanácsadás területén. A mostani epizódban egy ilyen vállalkozónővel, Pethő Anikóval ismerkedhetünk meg, aki az Aarenson Consulting Személyzeti Tanácsadó Kft. alapítója és egyik vezetője, elkötelezett HR és személyi tanácsadó szakember. De milyen lehet nőként felépíteni egy HR vállalkozást? Mit tanácsol azoknak, akik most fognának bele egy ilyen cég felépítésébe? Mit kezdhetünk az irreális munkaadói és munkavállalói elvárásokkal? Hogy segíthetjük a munkát kereső, és váltani kívánó ügyfeleket. Miként bájunk emberekkel és milyen az optimális és asszertív kommunikáció? Ezekről, a váltásokról, a társak fontosságáról, a családról és még rengeteg mindenről beszélgetünk Pethő Anikóval a Ring Podcastban.
Miközben a hazai startup szféra nem túl gyakran produkál exiteket, vagyis olyan üzleti tranzakciót, amikor a stratup eredeti elindítói eladják az ötletet és egy befektetőhöz kerül a teljes szellemi tulajdon és gyakran a cég is, meglepő és elkeserítő, hogy egy olyan, társadalmi ügyet felkaroló, rendkívül kreatív ötletet megvalósító, és majdhogynem teljesen az FFF tőkeszerzési úton, vagyis önerejéből felépülő startupról, mint a MagikMe - Én is hadd játsszak veled , és az Ő nagy pillanatukról, az exitről szinte semmit nem halottunk, pedig már egy év is eltelt azóta. Török Flóra, Élő Fruzsina, Harsányi Eszter, Turai Anna, Emrich Krisztina mozgássérült és halmozottan hátrányos gyerekeknek találtak ki és alkottak meg olyan játszótéri játékokat, ahol Ők, egészséges társaikkal együtt, korlátok nélkül, önfeledten játszhattak. Ez a hiánypótló podcast erről szól, no meg áldozatokról, fáradságról, rengeteg munkáról, jó ötletekről, csapatról és elkötelezettségről, vagyis, hogy hogyan építsünk fel egy startupot a semmiből, úgy, hogy közben sem számíthatunk sok külső támogatásra. Tekintettel a témára és a beszélgetés hosszára, ezt a podcastot részt két részletben adjuk közre.
Ha mindig is kíváncsi voltál arra, hogy hogyan lehet vállalkozásként értelmezni egy zenekart, ha épp azon gondolkodsz, hogy pénzügyileg szeretnéd felépíteni a zenekarod, vagy egyszerűen csak kíváncsi természet vagy, akkor ez a TE podcastod lesz. Pásztor Anna Énekes, az Anna and the Barbies zenekar énekes-frontembere megpróbálja bemutatni, hogy hogyan tekinthetünk egy zenekarra gazdasági szempontból. Milyen akadályokkal és lehetőségekkel néz szembe, aki zenei karrierre vágyik, esetleg a zenekari zenét választja. Erről beszélgetek vele, egy nagyon különleges életút történetén keresztül.
Nagyon sokféleképpen szervezhetünk egy vállalkozást. Van aki pénzügyi alapon teszi, van, aki aköré, amit szeret csinálni és van aki az ügyfelek köré. A Mantra Communication egy olyan marketingkommunikációs ügynökség, ami egy csapat köré szerveződik. A három tagú, több, mint egy évtizedes múltú ügynökség, már szinte minden helyzetben volt, amiben egy vállalkozás találhatta magát. Eszter, Viki és Móni ebben a tíz évben már túl élt két válságot és rengeteg gazdasági változást, de képesek voltak a felszínen maradni. Portfóliójukban a hazai kis cégektől, a legnagyobb multikig minden megtalálható, de nem is erre a legbüszkébbek. Hogy milyen nőként az ügynökségek világában, jobb-e kicsinek lenni, mint nagynak, mit jelent egy krízishelyzetben előre menekülni, ezekről is és még nagyon sok minden másról beszélgetünk velük, a Ring Podcastban.
A női felsővezetők aránya a technológiai újításokat fejlesztő vállalkozásokban rendkívül alacsony és mindig külön példakét kell tekintenünk azokra, akik ezen a ranglétrán, az üvegplafont áttörve feljutottak odáig. Ugyanilyen alacsony a női technológiai vállalkozók aránya is, így erről a csoportról is elmondható ugyanez. Fulai Vikrtória és a Blue Colibri App mindkettőre példa. A belső kommunikációs megoldásokat kínáló applikációról, a nők vállalkozási és felsővezetői lehetőségeiről, a társakról és a mindennapokról beszélgetünk vele bővebben.
Tűnj ki a tömegből, legyél más, járj elöl példával! Ha valaki szeretne látható lenni a sokaságban, személyes, vagy vállalkozási jelenlétet, ismertséget szerezni, vagy ahogy sokszor halljuk brandépítésen gondolkozik, akkor – például – az előbbiekhez hasonló stratégiákkal találkozhat. És talán ezek a mondatok elmondhatók Boróka Csábiról is, a Te vagy a brand alapítójáról, tulajdonosáról is, aki apránként nőtt nagyot, vagyis egy saját vállalkozási ötletből, ma már online brandet épített, ahol nem csak egyedül dolgozik, hanem tulajdonosként, munkatársakkal.
Vele beszélgetünk az indulásról, az első milliós bérigényről, a nem feladásról és nem megalkuvásról, a munkahelyi közösségekről és nagyon sok minden másról a Ring Podcastban.
Ez a weboldal sütiket használ a jobb felhasználói élmény biztosítása miatt.